Niepubliczny Żłobek KRASNAL
Nowa Dęba, ul. Szypowskiego 1B
tel. 509 546 823, 795 808 600

Wydarzenia

W poniedziałek 5 lutego bawiliśmy się podczas balu karnawałowego. Zgodnie z tradycją tego dnia już od rana w naszym żłobku pojawiły się kolorowe postacie. Radosna dekoracja sali zachęciła dzieci do wspólnej zabawy. Maluszki z ochotą prezentowały swoje przebrania biorąc udział w zabawach i tańcach przygotowanych przez panie. Na zakończenie każde z nich pozowało do pamiątkowego zdjęcia w swoim stroju oraz wesołego zdjęcia z sylwetą klauna. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze oraz przyniósł naszym maluszkom wiele radości. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie karnawałowych strojów dla dzieci.

Z okazji święta babci i dziadka przez trzy dni gościliśmy w żłobku babcie naszych maluszków, które zaprezentowały dzieciom swoje wyjątkowe umiejętności. Babcia Poli przyniosła własnoręcznie upieczone rogaliki i pokazała jak je przygotować, babcia Kornelki czytała bajki, a babcia Adriana zaprezentowała co można zrobić szydełkując. Każda z wizyt wzbudziła zainteresowanie wśród dzieci i sprawiła im wiele radości. Maluszki wraz z paniami również przygotowały coś od siebie. Były to wierszyki i piosenki w ich wykonaniu oraz dyplomy i korony, które wręczyli babciom w podziękowaniu za odwiedziny. Każde ze spotkań upłynęło w miłej i wesołej atmosferze. Dziękujemy przybyłym babciom za poświęcony czas, życzliwość i słodki poczęstunek, który zostawiły dzieciom.

         Dnia 5 grudnia w naszym żłobku miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Odwiedził nas długo wyczekiwany gość, którym był Święty Mikołaj. Dzieci od samego rana niecierpliwie nasłuchiwały czy jest już blisko. Po jego przybyciu na twarzach Małych Krasnali zagościły szerokie uśmiechy. Na powitanie naszego gościa Maluszki zaśpiewały mu piosenki, po wysłuchaniu których Mikołaj zaczął rozdawać podarunki. Nasz gość przyniósł prezent dla każdego dziecka, a oprócz tego wspólne zabawki na salę żłobkową. Dzieci szybko rozpakowały prezenty, po czym zaczęły bawić się zabawkami przyniesionymi przez Mikołaja, w jego towarzystwie. W podziękowaniu za otrzymane prezenty dzieci wręczyły mu laurkę oraz odrobinę słodyczy. Wizyta Mikołaja przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a na zakończenie nasz gość obiecał, że jeżeli dzieci będą grzeczne, to odwiedzi je za rok.

W dniu 24 Listopada w naszym żłobku świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde z dzieci przybyło na tę wyjątkową uroczystość ze swoim pluszowym przyjacielem . Maluszki już wcześniej przygotowały się do tego święta, robiąc z pomocą pań misie z papierowych talerzyków, które zostały wykorzystane do dekoracji sali.

Zabawę rozpoczęliśmy od przedstawienia i zaprezentowania swoich maskotek. Gdy wszystkie dzieci z uśmiechem pokazały misie zatańczyliśmy z nimi przy piosenkach „Dwa malutkie misie” oraz „Hej, pada, pada deszczyk” . Następnie Mali Krasnale próbowali odgadnąć jak nazywają się bohaterowie bajek oglądając obrazki ze zdjęciami misiów oraz słuchając piosenek m. in. O Kubusiu Puchatku i Misiu Uszatku.

Głównymi atrakcjami tego święta były własnoręcznie przygotowane kanapki w kształcie misiów z kremem czekoladowym i bananami, które dzieci ze smakiem zjadły, degustacja miodu, a także wspólne wyklejanie bibułą sylwetki misia. Po skończonych zabawach maluszki zasnęły w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół. Na koniec dnia każde z dzieci otrzymało misiowy medal, balonik oraz opaskę.

Wesoło spędzony dzień, pełen zabaw i atrakcji sprawił, że już nie możemy się doczekać kolejnych urodzin pluszowego misia.

‘’Idzie lasem Pani Jesień, 
jarzębinę w koszu niesie. 
Daj korali nam troszeczkę, 
nawleczemy na niteczkę …”

26 września do naszego żłobka zawitał wyjątkowy gość, była to Pani Jesień. Ubrana w różnokolorowe liście przyniosła ze sobą kosz pełen niespodzianek. Każde dziecko mogło znaleźć w nim coś interesującego. Były to grzyby, jesienne owoce i warzywa, liście, kasztany, żołędzie oraz jarzębina. Dzięki ich poznaniu każdy maluch będąc na dworze rozpozna, że jesień jest już z nami. Po prezentacji przyniesionych darów, słuchając wspólnie jesiennych piosenek, Pani Jesień oraz dzieci wykonali pracę plastyczną - udekorowali liśćmi jej sylwetkę wyklejoną na papierze. Tak zakończyła się wizyta, która sprawiła naszym maluszkom wiele radości.

„Jestem sobie przedszkolaczek,
nie grymaszę i nie płaczę,
na bębenku marsza gram,
ram tam tam, ram tam tam...”

 

W dniu 20 września w naszym żłobku świętowaliśmy „Dzień Przedszkolaka”.

Dzieci radośnie obchodziły swoje święto. „Jestem sobie przedszkolaczek” i  „Mały przedszkolak”, to piosenki przy których tanecznie rozpoczęliśmy zabawę. Śpiewy, tańce, zabawy z chustą animacyjną, gazetami oraz balonami to główne atrakcje jakie panie przygotowały dla maluszków.

Uśmiech nie schodził z twarzy „Małych Krasnali”, a na koniec dnia, każde dziecko otrzymało odznakę dzielnego przedszkolaka oraz balonik.