Niepubliczny Żłobek KRASNAL
Nowa Dęba, ul. Szypowskiego 1B
tel. 509 546 823, 795 808 600

Wydarzenia

Dnia 12 lutego maluszki ze żłobka „Krasnal” wzięły udział w balu karnawałowym. Z tej okazji panie przygotowały specjalną, kolorową dekorację sali, aby wprowadzić radosną atmosferę. Dzieci tego dnia przybyły do żłobka w pięknych przebraniach, nie zabrakło m.in. strażaków, księżniczki, wróżki oraz innych postaci z bajek. Panie w strojach klaunów zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy przy wesołej muzyce. Ogromną radość sprawił dzieciom pokaz dużych baniek mydlanych, a na zakończenie zabawy maluszki zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Na koniec dnia każde dziecko otrzymało karnawałowy balonik: dziewczynki – kwiatuszki, a chłopcy – rybki. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów karnawałowych dla dzieci.

23 stycznia maluszki wraz z paniami przygotowały specjalny występ dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta. Widok wnucząt w odświętnych strojach i opaskach złotych rybek sprawił naszym gościom ogromną radość. Po zaprezentowaniu piosenek i tańców dzieci rozdały swoim ukochanym babciom i dziadkom prezenty, przygotowane z ich udziałem laurki oraz serduszka. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i pamiątkowych zdjęć. Całe spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze.

Dnia 6 grudnia Maluszki ze Żłobka „Krasnal” odwiedził wyczekiwany cały rok – Święty Mikołaj. Dzieci radośnie przywitały tak miłego gościa, piosenkami których uczyły się specjalnie na to spotkanie. Mikołaj doceniając zdolności artystyczne „Małych Krasnali” wręczył każdemu z osobna prezent, pozując przy tym do pamiątkowego zdjęcia. Dzieci otrzymały od Mikołaja również prezenty do sali żłobkowej, m.in.: klocki, piłki, układanki, wózek, kołyskę. Podarunki bardzo ucieszyły dzieci, które z zainteresowaniem odkrywały nowe zabawki. Niestety Mikołaj musiał w końcu pożegnać nasze Maluszki i udał się z prezentami do innych dzieci, które też na niego czekały w tym dniu.

Dnia 23 listopada w naszym żłobku świętowaliśmy kolejne już urodziny Pluszowego Misia. Maluszki tego dnia przybyły do żłobka w odświętnych strojach, a Panie specjalnie z tej okazji przygotowały dla każdego dziecka urodzinową czapeczkę z wizerunkiem misia. Zabawa rozpoczęła się od przywitania specjalnego gościa, jakim był słynny miś „Kubuś Puchatek”. Dzieci chętnie uczestniczyły w wesołych tańcach z Puchatkiem oraz losowaniu zagadek o misiu. Kolejną z atrakcji był poczęstunek w postaci tortu urodzinowego. „Mali Krasnale” wraz z Paniami radośnie odśpiewali Misiowi „Sto lat”, a później spróbowali pysznego tortu. Dzieci również złożyły uroczystą przysięgę i otrzymały dyplom „Przyjaciela Pluszowego Misia”. Po pamiątkowej sesji zdjęciowej z Kubusiem Puchatkiem, Maluszki zasnęły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Na koniec dnia dzieci z okazji urodzin Misia dostały również malowane przez siebie wcześniej drewniane misie oraz kolorowy balonik.

20 września w naszym żłobku, jak co roku świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Panie opiekunki z tej okazji przebrały się za Myszki Minnie, które radośnie przywitały maluszki tego dnia, zapraszając do wspólnej zabawy. Dzieci chętnie brały udział w odgadywaniu zagadek, szukaniu kolorowych baloników, oraz wesołych śpiewach i tańcach. Na koniec tego niezwykłego dnia każdy „mały przedszkolak” otrzymał specjalnie przygotowany medal oraz balonik z Myszką Miki i Minnie.

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym żłobku świętowaliśmy 5 czerwca. Ten niezwykły dla każdego dziecka dzień rozpoczął się na placu zabaw, który specjalnie z tej okazji został przyozdobiony balonami i kolorowym napisem. W trakcie pobytu na świeżym powietrzu dzieci uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach sportowych, m. in. strzał do bramki, trafianie do celu, przeciąganie liny. Największą radość jednak sprawił dzieciom poczęstunek w postaci owocowych szaszłyków. Kolejną atrakcją dla naszych maluszków było malowanie twarzy. Na zakończenie tego wesołego dnia każde dziecko miało zrobione pamiątkowe zdjęcie z klaunem, otrzymało również medal i kolorowy balonik.