Niepubliczny Żłobek KRASNAL
Nowa Dęba, ul. Szypowskiego 1B
tel. 509 546 823, 795 808 600

Wydarzenia

Jak co roku, "Mali Krasnale" radośnie uczcili Dzień Mamy i Taty. Dnia 17 maja wszystkie dzieci występując przed swoimi rodzicami wyraziły im swoją wdzięczność. Po udanym występie, w którym dzieci zaprezentowały swoje zdolności artystyczne, na twarzach rodziców zagościły wzruszenie i duma ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym maluszki wręczyły swoim rodzicom upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze.

21 marca zgodnie z tradycją odwiedziła nas Pani Wiosna, która przyniosła ze sobą wiosenny bukiet oraz pamiątkowe medale dla każdego dziecka. Mali Krasnale przebrani za słoneczka i motylki z radością powitali naszego gościa. Pani Wiosna zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy przy muzyce. Taniec z kolorowymi szarfami wprawił wszystkich w dobry nastrój. Dzieci chętnie uczestniczyły w  rozwiązywaniu zagadek o wiosennej tematyce oraz zabawie polegającej na przeciąganiu liny pomiędzy drużynami Zimy i Wiosny, w której zwyciężyła drużyna Pani Wiosny. Dużą atrakcją dla Maluszków była również Marzanna przyniesiona przez naszego gościa. Dzieci z ciekawością przyglądały się jej, a na koniec pożegnały Marzannę symbolicznie żegnając w ten sposób zimę. Cały dzień pełen zabaw upłynął w wesołej atmosferze, a Pani Wiosna obiecała, że zostanie z nami, aż do nadejścia lata.

W poniedziałek 5 lutego bawiliśmy się podczas balu karnawałowego. Zgodnie z tradycją tego dnia już od rana w naszym żłobku pojawiły się kolorowe postacie. Radosna dekoracja sali zachęciła dzieci do wspólnej zabawy. Maluszki z ochotą prezentowały swoje przebrania biorąc udział w zabawach i tańcach przygotowanych przez panie. Na zakończenie każde z nich pozowało do pamiątkowego zdjęcia w swoim stroju oraz wesołego zdjęcia z sylwetą klauna. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze oraz przyniósł naszym maluszkom wiele radości. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie karnawałowych strojów dla dzieci.

Z okazji święta babci i dziadka przez trzy dni gościliśmy w żłobku babcie naszych maluszków, które zaprezentowały dzieciom swoje wyjątkowe umiejętności. Babcia Poli przyniosła własnoręcznie upieczone rogaliki i pokazała jak je przygotować, babcia Kornelki czytała bajki, a babcia Adriana zaprezentowała co można zrobić szydełkując. Każda z wizyt wzbudziła zainteresowanie wśród dzieci i sprawiła im wiele radości. Maluszki wraz z paniami również przygotowały coś od siebie. Były to wierszyki i piosenki w ich wykonaniu oraz dyplomy i korony, które wręczyli babciom w podziękowaniu za odwiedziny. Każde ze spotkań upłynęło w miłej i wesołej atmosferze. Dziękujemy przybyłym babciom za poświęcony czas, życzliwość i słodki poczęstunek, który zostawiły dzieciom.

         Dnia 5 grudnia w naszym żłobku miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Odwiedził nas długo wyczekiwany gość, którym był Święty Mikołaj. Dzieci od samego rana niecierpliwie nasłuchiwały czy jest już blisko. Po jego przybyciu na twarzach Małych Krasnali zagościły szerokie uśmiechy. Na powitanie naszego gościa Maluszki zaśpiewały mu piosenki, po wysłuchaniu których Mikołaj zaczął rozdawać podarunki. Nasz gość przyniósł prezent dla każdego dziecka, a oprócz tego wspólne zabawki na salę żłobkową. Dzieci szybko rozpakowały prezenty, po czym zaczęły bawić się zabawkami przyniesionymi przez Mikołaja, w jego towarzystwie. W podziękowaniu za otrzymane prezenty dzieci wręczyły mu laurkę oraz odrobinę słodyczy. Wizyta Mikołaja przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a na zakończenie nasz gość obiecał, że jeżeli dzieci będą grzeczne, to odwiedzi je za rok.

W dniu 24 Listopada w naszym żłobku świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde z dzieci przybyło na tę wyjątkową uroczystość ze swoim pluszowym przyjacielem . Maluszki już wcześniej przygotowały się do tego święta, robiąc z pomocą pań misie z papierowych talerzyków, które zostały wykorzystane do dekoracji sali.

Zabawę rozpoczęliśmy od przedstawienia i zaprezentowania swoich maskotek. Gdy wszystkie dzieci z uśmiechem pokazały misie zatańczyliśmy z nimi przy piosenkach „Dwa malutkie misie” oraz „Hej, pada, pada deszczyk” . Następnie Mali Krasnale próbowali odgadnąć jak nazywają się bohaterowie bajek oglądając obrazki ze zdjęciami misiów oraz słuchając piosenek m. in. O Kubusiu Puchatku i Misiu Uszatku.

Głównymi atrakcjami tego święta były własnoręcznie przygotowane kanapki w kształcie misiów z kremem czekoladowym i bananami, które dzieci ze smakiem zjadły, degustacja miodu, a także wspólne wyklejanie bibułą sylwetki misia. Po skończonych zabawach maluszki zasnęły w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół. Na koniec dnia każde z dzieci otrzymało misiowy medal, balonik oraz opaskę.

Wesoło spędzony dzień, pełen zabaw i atrakcji sprawił, że już nie możemy się doczekać kolejnych urodzin pluszowego misia.